Çalışma atmosferi ile pizzanın benzerliği

Pizzacıya gittiğinizi hayal ediniz. Size çok büyük ve uzaktan hoş gözüken dumanı üzerinde tüten bir pizza getirmiş. Masanıza gelince bir de bakıyorsunuz ki pizzanın içi bom boş. Sadece pişmiş hamurdan ekmek var.

p3.jpg

Tüm üniversite hazırlık sistemleri, ağız birliği etmişçesine konu anlatımları üzerine durmakta. Soru çözümü nedense (!) hafife alınmaktadır.

Dersflix’te ise soru çözümleri işin %95’i olarak düşünülmektedir. Bu kısma bol bol zaman ayrılmaktadır. Düzgünce planlanmakta ve lezzet katılmaktadır. Evet çok fazla emek harcanılmaktadır ama üniversite hazırlık sınavlarında konu anlatımın nasıldı, öğrenebildin mi diye sorulmuyor ki! Direkt soru soruluyor. Emek ve zamanımızı bol ve çeşitli soru analizlerine ayırmalı değil miyiz?

Dersflix, tıpkı Osmanlı’nın kuruluşundaki gibi bir vizyon edinmiştir. Tüm emek ve enerjisini Avrupa’ya doğru vermiştir. Birbiriyle uğraşan beylikler ile savaşmamış tam tersi esas ganimet ve zaferi Avrupa’da görmüştür. Yani bire bir soru çözümüne stratejik öncelik vermiştir. Konu da detaylıca Dersflix’te anlatılmaktadır lakin Sezar’ın hakkı Sezar’a mantığındaki gibi soru çözümlerinden gelecek ganimeti Dersflix çok önemsemiştir. Bunda arşivleme yoluyla öğrencinin yapamadığı soruları dijital ortamda stoklamış ve zaman zaman tekrar çözmesi koçluk sistemi ile sağlanmıştır.

17 May 2024

Çalışma atmosferi ile pizzanın benzerliği Hakkında Merak Edilenler: