Dersflix Derece Merkezi öğrencileri, ezber yöntemlerinden kaçındıkları için genellikle Biyoloji derslerinden çekinmektedirler. Bu sebeple, Dersflix Derece Merkezi olarak, özellikle Biyoloji derslerine özel bir önem atfetmekte ve bu derslerde öğrencilerin başarılı olmalarını sağlamak için titizlikle çalışmaktayız. Tecrübeli öğretmen kadromuz, uzmanlaşmış ve özenle seçilmiş (*) öğretmenlerden oluşur. Özel derslerimizde, öğrencilerin konuları tam olarak anlamalarını sağlamak için saat sınırlaması yapılmaz ve öğretmenlerimiz sabırla ve konu tam olarak anlaşılana kadar. Eis yayınları tarafından hazırlanan konu anlatım föyleri, derslerimizin temelini oluşturur ve öğrencilerimize zengin bir öğrenme deneyimi sunar. Öğrencilerimiz, öğretmenleriyle birlikte bu föylerdeki örnek soruları çözer ve kendi başlarına testlerini yaparlar. Bu süreçte öğrencilere, öğrendikleri konularla ilgili sorular sorma imkanı sağlanır.

Ders kalitemize güveniyoruz. Ücretsiz Tanışma Dersimize Kayıt Olun!

(*) Dersflix Derece Merkezi​​​​​​ öğretmenleri, 1417 öğretmen arasından seçilerek oluşturulmuş, Boğaziçi ve ODTÜ gibi üniversitelerden mezun, aktarma kabiliyeti yüksek öğretmenlerden oluşan 77 kişilik bir kadrodur.

Biyoloji Özel Derslerinde Dersflix Farkı

  1. Aktarma becerisi özel derslerde en önemli unsurdur. Özel ders anlatma fıkra anlatmaya benzer. Vurgu, tonlama çok mühimdir. Örneğin Cem Yılmaz da fıkra anlatıyor bizler de. Aynı etki oluyor mu? 
  2. Özel derslerde saat tutulmaz. Föy ve konu öğrenene kadar özel ders seansı devam eder.
  3. Öğrenme garantilidir. Öğrenci dersi öğrenmediğini iddia ederse seans paketinden düşüm yapılmaz ve özel  ders farklı bir öğretmen ile tekrar edilir.
  4. Biyoloji öğretmeni öğrenciden daha hızlı soruyu çözebilme kabiliyetine sahiptir. 20 yıl tecrübelidir. Öğrenciye güven verir.
  5. Biyoloji özel derslerinde  konu anlatmak bir birim önemli ise soruları tıkır tıkır çözebilmek 10 birim önemlidir.
  6. Derece öğrencileri genelde konuyu bir miktar bilir ama sorularda takılır. Öğrencinin takıldığı soruları usta öğretmen pratik yollarla ve zaman kazandırarak test tekniğine uygun şekilde çözer ve öğrenciye hızlı soru çözmeyi öğretir.

Aşağıda Biyoloji dersi için işlediğimiz konular bulunmaktadır:

BİYOLOJİ YAŞAM BİLİMİ BİYOLOJİ HÜCRE CANLILAR DÜNYASI
HÜCRE BÖLÜNMELERİ KALITIM GENEL İLKELERİ EKOSİSTEM EKOLOJİ VE GÜNCEK ÇEVRE SORUNLARI
SİNİR SİSTEMİ ENDOKRİN SİSTEMİ DUYU ORGANLARI
DESTEK VE HAREKET SİSTEMİ SİNDİRİM SİSTEMİ DOLAŞIM SİSTEMİ
SOLUNUM SİSTEMİ ÜRİNER SİSTEMİ ÜREME SİSTEMİ
KOMÜNİTE VE POPÜLASYON EKOLOJİSİ GENDEN PROTEİNE CANLILARDA ENERJİ DÖNÜŞÜMLERİ
BİTKİ BİYOLOJİSİ BİTKİLERİN BİYOLOJİK YAPISI CANLILAR VE ÇEVRE

Biyoloji Özel Ders Hakkında Merak Edilenler: