Hikayemiz & Kurucumuz

Hikayemiz & Kurucumuz

Hakan Akçay, 1976 İstanbul doğumlu ilkokul, ortaokul  eğitimini İstanbu'lda tamamladıktan sonra ortaöğretimini Özel Anabilim Kolejinde burslu olarak tamamladı.

Ortaokul ve lisede yıllarında okulunu, matematik yarışmalarında başarıyla temsil etmiştir. 

Biyoloji ve genetiğe olan merakından dolayı üniversite sınavında Türkiye 4442. olup ODTü (Ortadoğu Teknik Üniveritesi) biyoloji bölümünü dereceyle kazanmıştır. 

3.sınıfta laboratuvarda çalışmayı kişiliğine uygun görmediği için ODTÜ'yü terk etmiş aynı yıl Bilkent Üniversitesi iktisat bölümünü kazanıp Bilkent ekonomi bölümünü de 3 yılda dereceyle bitirmiştir.

Üniversite hayatı boyunca özel dersler vermiş, özel bir ilgi duyduğu borsa ile ilgilenmiştir. Yatırımcı ortaklarıyla da borsada işlemler yapmıştır. 2001 yılında üniversiteyi bitirdikten sonra İstanbul Tahtakale'de bir yatırımcıyla ortak şirket kurmuş, kendisinde sermaye olmadığı için ortağının sermayesiyle Çin'den Tahtakale'ye dijital fotoğraf hafıza kartları getirip bu ürünlerin ithalat ve satış  pazarlamasını 3 yıl boyunca yapmıştır. Tahtakale'de emek ve sermaye ortaklığını 3 yıl sürdürdükten sonra bitirmiştir.

Daha sonra öğrencilik yaşamındaki gibi evlere özel derse gitmeye devam etmiş, 2010 yılında özel ders ofisini açmıştır. Öğrencilerin evde kendi kendine ders çalışamama problemini özel ders ofislerinde çözmüş, özel ders ofisi sayısı 10'u aşınca da Dersflix markasıyla kurumsallaşma süreci başlamıştır.
 

DERSFLIX NASIL KURULDU?

Hikayemiz & Kurucumuz Hakkında Merak Edilenler: