Otel Kampları ile Tam Konsantrasyon

Bu program 12. sınıf ve mezun öğrenciler için uygundur. Program okulları tatil dönemine girdiği sonbahar tatili, bahar tatili, sömestir tatili ve yaz tatili dönemlerinde düzenlenmektedir.

Dersflix Derece Merkezi, yılda dört kez öğrencilerini otel kampına götürmektedir. Her kamp dört gece ve beş gün sürmektedir. Bu otel kamplarının amacı, izole bir ortamda tam konsantrasyon sağlamaktır. Ailelerinden ve arkadaşlarından uzakta olan öğrenciler, daha fazla test çözerek kitapları bitirme fırsatı bulurlar.

YKS otel kamplarında kendi sınırlarını zorlayan öğrenciler, kamptan döndüklerinde bu yoğun çalışma temposunu bir süre daha sürdürebilmektedirler. Otel kampında yoğun bir şekilde çalışabildiklerini görmek ve bundan fayda sağladıklarını fark etmek, öğrencilerin bu yoğunluğu devam ettirme isteğini artırmaktadır.

Dersflix Derece Merkezi, öğrencilerin ders çalışma iştahını artıracak yöntemler uygulamaktadır. Özel koçun en büyük görevi, öğrencinin ders çalışma isteğini yok etmeyecek şekilde haftalık programlarını kontrollü ve isabetli bir şekilde yapmaktır. YKS otel kampları da öğrencilerin motivasyonunu artırır. Bu, öğrencinin başarı ve öğrenme hazzını yaşamasını sağlamaktadır. Yoğun otel kamplarının ardından öğrencilerin kütüphanelerde daha fazla zaman geçirdiği görülmektedir, çünkü başarı ve öğrenme hazzı dramatik şekilde artmaktadır.

Derflix K.Ö.K. Sistemi ve Eğitim Anlayışı

Birebir Özel Dersler: Bütün dersler birebir alanında uzman öğretmenler tarafından verilir. Birebir dersler öğrencilerin akademik düzeyine göre planlanıp anlatılır. Öğrenciler konuyu kavramadan bir sonraki konuya geçilmez.

Kütüphane Ortamı: Öğrenciler birebir derslerin dışında kütüphane ortamında ders çalışır. Öğretmen ve koçlarının nezaretinde, çalışmaya istekli öğrencilerle birlikte motivasyonu yüksek bir şekilde ders çalışma disiplini kazandırılır.

Koçluk: Koçluk sistemi ile ders takibi ve ödevlendirme yapılır. Ödevler Koç ve Öğretmenler tarafından takip edilir, her hafta Koç tarafından yeni program yapılır. Öğrenciler yapamadığı ve yanlış yaptığı bütün sorular mutlaka çözülür.

Denemeler: Yıl boyunca 150-300 arası deneme yapılır. Öğrencilerin yanlış yaptığı sorular çözülür. Konu eksikleri tespit edilip Koç tarafından program yapılır. Her 5 denemeden sonra konu analiz karnesi çıkarılır. Öğrenciye özel kaynaklar ve deneme tavsiye edilir.

YKS Otel Kampı Hakkında Merak Edilenler: