YKS için otel kampı tavsiye eder misiniz?

Kesinlikle tavsiye ederiz. Nedenleri saymakla bitmez ama deneyelim.

1. YKS sınavı  teknik bilgi ve donanım olduğu kadar aynı zamanda bir psikolojik savaş gibidir.Burada öğrencinin ailesinden uzakta bir hafta ders çalışması kaygısını azalttığı tespit edilmiştir.

2. Otel kampında telefonlar toplandığı için gün boyu daha konsantre test çözülmektedir.

3. Günde 10-12 saat test çözebilmek normal rutininde matematiksel olarak mümkün değildir.Çünkü zamanın bir kısmı yolda ve yorgunlukta geçmektedir.Otel kampında  tüm gün ve tüm hafta aynı çatı altında test çözüldüğü için zaman kaybı olmadığı gibi enerji tasarrufu da yapılmış oluyor.

4. Sıkı çalışan arkadaşlarla kaynaşma neticesinde monotonluk kırılıyor ve insan beyni dopamin , serotanin vb gibi mutluluk hormonları salgılıyor.

5. Eğitim koçları  öncesinden kampa özel spesifik konu ve testler belirlediği için öğrenci tıkanıklık yaşadığı  kısımları az zamanda aşmış oluyor.

6. Tekrar testlerine vakit bulamayan öğrenciler kamp sırasında biraz da mecburiyetin verdiği görevler ile erteledikleri işleri yapma fırsatı buluyorlar çünkü eğitim koçları sürekli başlarında.

7. Tebdili mekanda ferahlık vardır derler.Öğrenciler de rutinlerinin dışında ama yine test çözerek hem dinlenmiş oluyorlar hem de zaman katbetmemiş oluyorlar.

Dersflix sistemini aslında bitmeyen kamp gibi tarif eden velilerimiz olmuş idi. Örneğin Kozyatağı şubeden Bengisu demiş idi ki “ Hocam ben bütün konuları erkenden bitirdim.Zaten Dersflix sisteminde KÖK modeli var.Koçluk , özel ders, kütüphane hiç eksik olmuyor ki.Neden katılayım ?” Bengisu’ya  avantajlarını anlattık ve katıldı. Kamptan sonra bize bir video çekti. videoyu YouTube kanalımızda bulabilirsiniz. Dersflix Kadıköy şubeden Emirhan da şunu demiş idi “Hocam ben kamptan sonra şunu fark ettim ki ; aslında normal zamanda daha çok çalışabilirmişim.Kampta bu kadar çalışabildiğime göre kamptan sonra da en azından  kampın %70’i kadar bile çalışsam derece yaparım.” Nitekim dediğini yaptı ve dereceye girdi. Sonuç olarak YKS otel kampları öğrencilerin kendilerine inançlarını tazelemelerine yardımcı olmaktadır.

08 Ocak 2024

YKS için otel kampı tavsiye eder misiniz? Hakkında Merak Edilenler: