Dersflix Derece Merkezi insanların enerjileri olduğu gibi mekanların da enerjileri olduğuna inanmaktadır. Örneğin evde izlenen bir film ile sinemadaki aynı tadı vermez. Benzer şekilde hoş bir restaurantta yenen aynı yemek eve paket gelince aynı keyfi vermez.

Dersflix Derece Merkezi yetenekli öğrencilerin de evde uzun süre ders çalışamadıklarının bilincinde olarak şubelerini sıfırdan tasarlamıştır .Şubeler başarı ekosistemi olarak tasarlanmıştır.

Çalışma ortamını tasarlarken en büyük etmen özgürlük temasıdır. Yani okul, sınıf, tahta vb. unsurları öğrenci zaten 11 yıldır görmüş ve bıkkınlık geliştirmiştir. Atmosfer buralara benzememelidir. Z kuşağı özgürlüklerine inanılmaz düşkündürler. Sırf bu nedenler ülkemizde Starbucks gençlerle doludur. Çünkü kimse bu gençlere kalk git demediği için “Burada özgür irademle bulunuyorum,  burada bulunmayı ben seçtim” düşüncesi ile gençler ve öğrenciler Starbucks’ larda bulunmayı çok sevmektedirler. Olağanüstü pahalı bulsalar bile onlar için hiçbir şey özgürlükten daha değerli değildir.

Çalışma ortamında öğrenciler sınav yılında 60.000 soru çözecekleri için her türlü konfor ihtiyaçlarının yanında sınırsız çay kahve imkanı da bulunmaktadır.

Öğrenciler Dersflix Derece Merkezi ayakları sırtlarına vura vura gelmektedirler. Çünkü hem özgür bir atmosferde ders çalışmaktadırlar. Hem de özel koçları ile denetim ve takipleri yapıldığı için başarıya koştukları bilinciyle isteyerek terleyip bol bol soru çözmektedirler.

Dersflix Derece Merkezi çalışma ortamının en önemli unsuru diğer sıkı ders çalışan öğrencilerdir. Öğrenci ancak başka akranını görürse iştahını kaybetmeden günde 8-10 saat çalışabilir. Evde bu iştah kaçar. Öğrenci evde asidi kaçmış kola gibi kalakalır ve ders çalışmaya uzun süre dayanamaz. Velilerimizi ara sınıflardaki 1-2 saatlik ders çalışmalar yanıltmasın çünkü son sınıfta öğrenci günde 8-10 saat kendi kendine ders çalışmaya ihtiyaç duyacaktır.

Çalışma Ortamı Hakkında Merak Edilenler: