Üniversiteye Hazırlık Bilinci Küçük Yaşta Kazanılır

Bu program 9 ve 10. sınıf öğrencileri için uygundur. "Dersflix Derece Merkezi" bir dershane olmadığından kişiye özel çalışma programı senenin her vakti yapılabilir. Bu sebeble istediğiniz zaman bu programa başlayabilirsiniz.

Dersflix Derece Merkezi, ağırlıklı olarak sınav yılı öğrencilerini zorlamaktadır. 9. ve 10. sınıf öğrencilerinde ise esas amacı, okul not ortalamalarını yüksek tutmalarına yardımcı olmaktır. Ayrıca, 11. ve 12. sınıf derece öğrencileri ile 9. ve 10. sınıf öğrencilerini aynı kütüphane ortamında buluşturarak sınav bilincini küçük sınıflarda yerleştirmek, Dersflix Derece Merkezi’nin önemli yöntemlerinden biridir. Üst sınıfların can hıraş bir şekilde sürekli kütüphanede ders çalıştığını gören alt sınıf öğrencileri, "Biz de seneye böyle çalışmalıyız" diye düşünmeye başlarlar.

Dersflix Derece Merkezi, özel koçlarla 9. ve 10. sınıf öğrencilerine haftalık programlar hazırlar. Bu programlar neticesinde yılda yaklaşık 50 ila maksimum 100 seans ile tüm özel ders ihtiyaçları karşılanmış olur. Öğrenci, istediği branştan istediği kadar özel ders alarak yazılılara hazırlanabilir. Okulda tam anlayamadığı konuları da Dersflix Derece Merkezi’nden alabileceği gibi, isterse tüm konuları okuldan önce Dersflix Derece Merkezi ile erkenden bitirebilir.

KÖK sistemi, Koçluk, Özel ders ve Kütüphaneden oluşmaktadır. Ara sınıflar, bu sistemdeki kütüphane ortamında günde 3 saat çalışmaları yeterli olmaktadır. Sınav yılında kütüphane çalışmaları hafta sonlarında günlük 10 saate kadar çıkabilirken, ara sınıfların bu kadar yoğun ders çalışmaları bıkkınlığa neden olabileceği için koç kontrolünde bir denge sağlanmaktadır.

Derflix K.Ö.K. Sistemi ve Eğitim Anlayışı

Birebir Özel Dersler: Bütün dersler birebir alanında uzman öğretmenler tarafından verilir. Birebir dersler öğrencilerin akademik düzeyine göre planlanıp anlatılır. Öğrenciler konuyu kavramadan bir sonraki konuya geçilmez.

Kütüphane Ortamı: Öğrenciler birebir derslerin dışında kütüphane ortamında ders çalışır. Öğretmen ve koçlarının nezaretinde, çalışmaya istekli öğrencilerle birlikte motivasyonu yüksek bir şekilde ders çalışma disiplini kazandırılır.

Koçluk: Koçluk sistemi ile ders takibi ve ödevlendirme yapılır. Ödevler Koç ve Öğretmenler tarafından takip edilir, her hafta Koç tarafından yeni program yapılır. Öğrenciler yapamadığı ve yanlış yaptığı bütün sorular mutlaka çözülür.

Denemeler: Yıl boyunca 150-300 arası deneme yapılır. Öğrencilerin yanlış yaptığı sorular çözülür. Konu eksikleri tespit edilip Koç tarafından program yapılır. Her 5 denemeden sonra konu analiz karnesi çıkarılır. Öğrenciye özel kaynaklar ve deneme tavsiye edilir.

9. ve 10. Sınıf Programları Hakkında Merak Edilenler: