Veliler, Eğitim koçlarından bilgi alabiliyorlar mı?

Cevap:

Dersflix Derece Merkezi, bir işbirliği kültürüne sahiptir. Öğrenci bir tohum gibidir; bir yatkınlığı ve yeteneği olmalıdır. Kurum toprak gibi olmalıdır, cömert olmalı ve iyi beslemelidir. Aile de güneş gibi olmalıdır. Tüm süreç boyunca düzenli olarak bilgi alabilmelidir. Dersflix, kendi uygulaması ve Sınavza Ölçme Değerlendirme yazılımları aracılığıyla anlık sınav sonuçlarına velilerin ulaşmasını sağlar. Ayrıca, veli, öğrenci, koç, kurum genel müdürünün de dahil olduğu ortak bir WhatsApp grubu ile 7/24 canlı ve anlık iletişim imkanı sunar.

Haftalık öğrenci ders programına ilaveten, öğrencinin günlük olarak çözeceği test kitapları sayfaları da bu WhatsApp grubunda paylaşılır ve kontrolü sağlanır. Öğrencilerimiz için hazırladığımız örnek ders çalışma programlarını inceleyebilirsiniz. Tüm bunlarla yetinilmeyip, her hafta veli ile telefon ve çevrimiçi Zoom görüşmeleri yapılır ve ayda bir kez yüz yüze randevu sistemi ile koç, öğrenci ve veli bir araya gelerek gidişat hakkında bilgilendirme yapılır.

Eğer YKS sınavını bir Formula 1 yarışına benzetecek olursak; Dersflix Derece Merkezi'nde öğrenci direksiyonda, koç yan koltukta koltukta kokpit, veli ise arka koltukta gözlemci statüsündedir. Veli, karanlıkta kalırsa panikler ve hem sürücünün hem de kokpitin işini bozar. Veli, yarışta nerede olduğunu bilmeli, nereye gittiğini fark etmeli ve karanlıkta kalmamalıdır.