Sıkça Sorulanlar

Cevap:

Dersflix Derece Merkezi (DM); YKS’de ilk 1000’e girme hedefi olan ve zamanla yarışan öğrenciler için tasarlanmış, benzersiz bir oluşumdur. Bu oluşumdaki tüm içerikler, Derece Merkezi Koordinatörlüğü tarafından belirlenir.

Derece Merkezi çalışmaları kapsamında, öğrencilerin tüm YKS konuları, bire bir özel derslerle hızlıca bitirilir. Yaklaşık 3 ay içinde konuları biten öğrenciler, hafta sonları Mini Kamplara alınır ve bu kamplarda Dersflix Derece Fasikülleri, Boğaziçi Üniversitesi mezunu Derece Öğretmenleri ile birlikte çözülür.

Derece Merkezi kapsamında, öğrenci yılda 100’den fazla YKS denemesi çözer. Bu sayede ilk 1000’e girebilecek duruma gelir. Denemelerde, gerçek rakipleri ile mücadele edeceği için yarış ve rekabeti sonuna kadar hisseder ve hep zinde kalır.

Cevap:

Derece Merkezi adayları, birkaç farklı şekilde belirlenebilir:

a. Dersflix Eğitim Koçlarının Derece Koçu’na önerisiyle

b. Haftalık periyotlarda yapılan Dersflix Derece Adayı Belirleme Sınavı sonuçlarının Derece Koçu tarafından değerlendirilmesiyle

Derece Merkezi’ne girebilmek için LGS %1’lik dilimdeki liselerde öğrenim görmek bir ön koşuldur fakat bu tek başına yeterli değildir. TYT-AYT netleri, öğrencinin psikolojik durumu, öğrencinin iddiası ve Eğitim Koçu ile Klinik Psikoloğumuzun yorumları bir arada değerlendirilir.

Cevap:

DM, rutin çalışmalar dışında ağır bir derece çalışmasını kapsar. Dolayısıyla öğrencinin psikolojik hazır bulunuşluğu da çok önemlidir.

Sınav Kaygısı rekabet edebilme yeteneğini kısıtlayan öğrencilerin DM’ye girmeleri uygun değildir. Bu durumdaki öğrenciler, ancak Klinik Psikolog onayı ile DM’ye alınabilirler.

Klinik Psikoloğumuz da süreç boyunca öğrenciyi özenle takip eder ve onun psikolojik hazır bulunuşluğunu sürekli kontrol altında tutar.

Cevap:

Öncelikle tüm Derece Merkezi öğrencilerimizin konuları, ortalama 3 ay içerisinde bitirilir. Sonrasında ise Sıfır Hata Kampları, Cep Kamplar, Haftalık Kamplar, Otel Kampları ve Dersflix Terleten Testler (DTT) ile öğrenci mükemmelleşir. Öğrenci, yoğun deneme programıyla da 100’den fazla TYT-AYT denemesi çözerek rakiplerinin önüne geçer.

Cevap:

K.Ö.K., Dersflix’in sınavlara hazırlık sisteminin mottosudur. Koçluk, Özel Ders ve Kütüphane’nin birleşimidir.

11 yıldır üniversite sınavlarına öğrenci hazırlayan Dersflix, bambaşka bir metot kullanmaktadır. Bu metot, öğrencinin sınavlara hazırlanması için gereken tüm ihtiyaçlarını karşılar niteliktedir.

Dersflix’te tüm dersler bire bir özel ders formatında işlenir ve bu derslerde saat tutulmaz. Ayrıca öğrenciye ders sonunda özel sorular hazırlanır ve öğrencinin konuyu ne derece anladığı tespit edilir. Öğrenci, yapamadığı soruları tekrar öğretmenine sorar ve bu sayede kalıcı öğrenme gerçekleşir

Sabah 9.00’dan akşam 21.00’e kadar açık “Hocalı Kütüphanemizde”, öğrenci derslerini çalışır. Yapamadığı soruları öğretmenlerine anında sorar. Dersflix kütüphaneleri, sıradan kütüphanelerin aksine her zaman öğretmenlidir, sıkışık değildir ve herkes sadece ders çalışır. Bu sayede öğrenci rekabeti hisseder ve ders çalışmak ister.

Öğrencinin haftalık ve günlük akademik programı, Eğitim Koçu tarafından yapılır. Eğitim Koçlarımız da birer branş öğretmeni oldukları için tüm konulara hakimdirler ve derece hedefleyen öğrencilerle doğru iletişimi kurabilir, onları motive edebilirler. Eğitim Koçlarımız aynı zamanda aile ve öğrenci arasında da bir köprü kurarak objektif bilgi akışı sağlar. Kimse “karanlıkta kalmaz”. Akademik tüm gelişmeler açıkça masaya yatırılır.

İşte biz bu katmanları birleştirerek K.Ö.K sistemini oluşturduk ve bu sistem, 11 yıldır kusursuzca işliyor.

Cevap:

2021’de 4 öğrencimiz Boğaziçi, 3 Öğrencimiz Medipol-Tıp (Tam Burslu), 2 Öğrencimiz Marmara- İngilizce Tıp, 1 Öğrencimiz Bilkent-İktisat (Tam Burslu) okullarını ve bölümlerini kazandılar. 97 öğrencimizin 11’i Tıp, 18’i Mühendislik, 9’u Hukuk, 6’sı Diş Hekimliği ve 5’i Eczacılık Bölümlerini kazandı. Ayrıca bir öğrencimiz MF’de 74., bir öğrencimiz de TM’de 309. oldu.

Cevap:

Dersflix’te derslerin bir süre sınırı yoktur. Dersler, öğrenci konuyu anlayana ve soru çözmeye hazır hale gelene kadar devam eder.

Dersin bitimine öğretmen ve öğrenci beraber karar verir. Tıpkı telefon görüşmelerinde olduğu gibi. Konu anlaşılmış ve diyalog tamamlanmış olur. Dersflix’te monolog , tek tarafın konuştuğu dersler göremezsiniz. Dersflix’te dersler diyalog şeklinde, interaktif gerçekleşir. Bundan dolayı çok verimli bir sistemdir.

Cevap:

Hayır. Yalnızca sınavla ve deneme dersleri yaparak öğrenci kabul ediyoruz.

Cevap:

Başarıya aç ve algı düzeyi yüksek nitelikli öğrencilerle çalışıyoruz. Bunları tespit edebilmek için aday öğrencilerimize sınav uyguluyoruz.

Cevap:

Hepsi en az 10 yıl tecrübeli, Boğaziçi, ODTÜ, İTÜ, İstanbul ve Marmara gibi nitelikli üniversitelerden mezun profesyonellerle çalışıyoruz.

Cevap:

Şu anda 68 öğretmenimiz ve 4 şubemizle öğrencilerimize yardımcı oluyoruz.

Cevap:

Bu sistem on yıldır uygulanıyor. Kurucumuz Hakan Hoca’nın başlattığı bu sistem şu anda 300 öğrenci ve 68 öğretmen ile daha geniş kitlelere hitap ediyor.

Cevap:

Evet. Bu Dersflix’le mümkün çünkü biz öğrencilerimizle bire bir olarak ilgileniyoruz. Tahtalı, sınıflı derslerde kaybolan öğrencilerimiz burada kendini buluyor. Örneğin geçen yıl, Pendik’teki niteliksiz bir lisede okuyan öğrencimiz 1067. olarak Marmara-İngilizce Tıp’a girdi.

Cevap:

Hayır. Araba kullanmayı online olarak öğrenemezsiniz. Araba kullanabilmek için direksiyona dokunabilmeniz, gaza ve frene alışabilmeniz gerekir. Aynı şekilde YKS , LGS gibi ağır sınavlara da ekrana bakarak çalışmak mümkün değildir. Öğrenci ve öğretmenin bire bir etkileşim içinde olması ve çocuğa bir çalışma ortamı sağlanması gerekir.

Cevap:

Sadece özel ders vermiyoruz :) O sadece bir parçamız. Biz, en iyi öğrencilerden oluşan bir çalışma ortamıyla tam rekabeti sağlıyoruz. Dershane gibi sınıf sistemimiz olmadığından daha rekabetçi bir ortamımız var. Sürekli deneme sınavlarıyla bu rekabeti perçinliyoruz.

Cevap:

Örneğin, tüm matematik (TYT-AYT-9,10,11,12) 40 konudan ibarettir. Yani bir öğretmen, bir öğrenciyle 45-50 civarı ders yaparsa öğrencinin matematik konuları bitiyor. Bu hesapla, Ağustos’ta bize başlayan bir öğrencinin konuları en geç ocak sonunda bitmektedir diyebiliriz.

Cevap:

Tabii ki. Açık büfe kahvaltı sistemi gibi düşünebilirsiniz. İstediğinizi alabiliyorsunuz tabağınıza.

Cevap:

Tabii ki.

Cevap:

Profesyonel Eğitim Koçlarımız, öğrencinin o haftaki durumuna göre öğrencinin rotasını her hafta yeniden belirler. Klasik bir Rehberlik Öğretmeni gibi klişe bir programdan kaçınır. Eğitim Koçlarımız birer Navigasyon cihazı gibi çalışıp rotayı sürekli yeniden oluşturuyor.

Cevap:

Bir öğrencinin ilk 10.000’e girebilmesi için sınav sürecinde ortalama 60.000 soru çözmesi gerekir. Bunun için de günde ortalama 8 saat ders çalışması lazım. Liseler, kurslar ya da dershaneler öğrenciler için vakit kaybı haline gelebiliyor. Öğrenciler uykularından feragat ederek ekstra efor sarf ederek testlerini çözmeye çalışıyorlar. Bu yüzden Dersflix, başarılı öğrenciler için Açık Lise’yi tavsiye ediyor. Açık Lise’ye devam eden öğrencilerimiz daha disiplinli ve sağlıklı bir maraton tecrübe eder.

Cevap:

Nitelikli ve iyi öğrencilerle çalışmak istiyoruz. Dersflix sistemini en çok onlar hak ediyor.

Cevap:

Şu anda 300 öğrencimiz 4 şubemiz var. Şube, öğrenci ve öğretmen sayımız her yıl artıyor çünkü Dersflix sistemi, başarısını her yıl ispatlıyor.

Cevap:

Tabii ki bir öğrenciyle aralıksız 7-8 saat ders yapmak değil :) Buradaki kastımız, öğrenci ile öğretmen arasına saat stresini sokmamaktır. Bizde bir ders 40 dakika stresi yok. Öğrenci, konuyu anlayana ve soruları çözebilme özgüvenine kavuşana kadar dersimiz devam ediyor.

Cevap:

LGS grubuna yardımcı olmanız için, öncelikle çocuklarımızın güvenliğini sağlamanız gerekiyor. Onlar için güvenlikli bir site, sosyal mesafeli bir alan ve her daim öğretmen gözetimi olması gerekiyor. Bunları yapabilmemiz için de Ataşehir’de oturttuğumuz sistemin aynısını her yerde oturtabilmemiz gerekiyor. Bu da zaman alan bir süreç ve aceleye getirmek istemiyoruz.

Cevap:

Ataşehir’de 6. sınıftan, diğer şubelerde 9. sınıftan itibaren öğrenci kabul ediyoruz.

Cevap:

İyi öğrenciler için saat tutmaya gerek kalmıyor. Algı düzeyleri yüksek ve ne istediklerini de biliyorlar. Bu yüzden saat tutmaya gerek görmüyoruz.

Cevap:

Hayır. Dersflix yeni nesil bir sınavlara hazırlık yöntemidir.

Cevap:

Eğitim koçlarımız profesyoneldir. Yıllarını bu işe vermiş; müfredat ve kaynaklar konusunda gayet yetkin öğretmenlerdir ve tek işleri Eğitim Koçluğudur. Öğrencinin yıllık, aylık ve haftalık projeksiyonunu belirleyen Eğitim koçu, somut verilerle değerlendirmeler yapar ve öğrenciyle her hafta görüşerek onu motive eder.

Cevap:

Tüm Dersflix şubeleri birer kütüphanedir :) Kütüphaneden tek farkımız her zaman soru sorabileceğiniz öğretmenlerimizin olması.

Cevap:

Hayır. Dersler bire birdir. Tahtalı eğitime inanmıyoruz.

Cevap:

Hayır. Derslerde saat tutmuyoruz.

Cevap:

Evet. Yeterli genişlikte bir kadromuz var. Ayrıca öğrenci sayımıza paralel öğretmen sayımızı da artırma şansına sahibiz.

Cevap:

Evet. Dersflix’te memnuniyet esastır. Buranın sizlere faydalı olduğunu hissetmeli ve bize güvenmelisiniz.

Cevap:

Tanışma derslerini her öğrencimizle yapmak zorundayız. Böylece hem öğrenci bizi tanımış olur hem de biz onun algı düzeyine bakarız.

Cevap:

Her öğretmenin niteliği farklıdır. Bazı öğretmenlerimiz “uçak kaldırma” dediğimiz öğrenciyi başlatma ve çalışma alışkanlığı kazandırma konusunda uzmandır, bazı öğretmenlerimiz belli netlerde takılıp kalan öğrenciler için “çilingir” görevi görür. Burada öğrencinin faydasına olan ne ise Eğitim Koçumuz o doğrultuda öğretmen belirler. Öğrencimiz ısrarla ders yapmak istediği bir öğretmen olursa o öğretmenimizle de ders yapabilir.

Cevap:

En eski öğretmenlerimizle 8 yıldır beraberiz.

Cevap:

Çünkü iyi öğrencilerle çalışmak ve öğrencilere faydalı olduklarını görmek, iyi kazanmak ve güzel bir kariyer istiyorlar.

Cevap:

Bu kadar yoğun bedensel efor gereksizdir. Öğrencinin yanına oturup onunla bire birde ilgilenmek daha faydalıdır.

Cevap:

Tabii. Belli periyotlarla veli görüşmeleri de yapılıyor.

Cevap:

Bunun için teknolojiyi kullanıyoruz. Bu teknolojiye SINAVZA diyoruz.

Cevap:

Sınavza ile çocuklarımızın girdiği denemeleri analiz edebiliyor, TYT-AYT sürecinin ne durumda olduğunu kontrol edebiliyor, kişiye özel sınavlar hazırlayıp eksiklerini tamamlayabiliyoruz.

Cevap:

Çok fazla deneme çözmemiz gerekiyor. Ne kadar prova edersek o kadar iyi sonuç alırız. Görebileceğimiz kadar farklı yayın, farklı yazar ve farklı soru tipi görmeliyiz.

Cevap:

Tüm öğretmenlerimiz kitap yazarı olduğu için kendi soru havuzumuz da vardır. Kamp, Sömestr ve hızlandırma dönemlerinde bu soruları öğrencilerimizle çözüyoruz.

Cevap:

Burada tekdüze bir sistemimiz yok. Sonuçta hastalık yoktur, hasta vardır. Eğitim Koçlarımız, seviyeye göre kaynakları belirliyor. Apotemi, Acil, Bilgi Sarmal, 3D, Birey B, Karekök ya da Birey A arasında belli seviye farkları vardır. Bunların iyi bilinmesi ve öğrencinin bu şekilde ödevlendirilmesi gerekir.

Cevap:

Tabii ki. Biz size öğrenme garantisi veriyoruz.

Cevap:

Sayısal bir öğrenci için toplam 6 branş vardır: Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri ve Türkçe. Her branştan en az 10.000 soru çözen bir öğrenci, o branşta bir sürpriz yaşamaz ve sınavda da fire vermez çünkü o dersle alakalı yazılmış neredeyse tüm iyi soru bankalarını taramış olur.

Cevap:

Doğru. Buna “şutingen” diyoruz:) Başarıya aç olmayan, ders çalışmayıp ortamı bozan öğrencilerle devam etmiyoruz.

Cevap:

Tabii ki. Sabah 7’den akşam 21’e kadar açığız ve öğretmenlerimiz de var.

Cevap:

Biz öğrenciyi ekonomik sebeplerle bağlamak istemiyoruz. Kendimize güveniyoruz ve öğrencimizle güven ilişkisi kurmak, velimizi de bu şekilde memnun etmek istiyoruz.

Cevap:

Diyelim ki sizler 10 günlük abone oldunuz. Yıl içerisinde istediğiniz on gün Dersflix’i kullanabilir ve dersler alabilirsiniz.

Cevap:

Spor salonları gibi... Aylık belli bir ücretle öğrencimiz Dersflix’i kullanabilir. Ay bitiminde de üyelik kendiliğinden iptal olur.

SİZİ ARAYALIM

E Bülten Kaydı

E-Bülten kaydınız alınmıştır.

Gizlilik Sözleşmesi

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.