Başarıya Giden Yol, 180 Gün Öncesinden Başlar

Bu program 12. sınıf öğrencileri için uygundur. "Dersflix Derece Merkezi" bir dershane olmadığından kişiye özel çalışma programı senenin her vakti yapılabilir. Bu sebeble istediğiniz zaman bu programa başlayabilirsiniz.

Dersflix Derece Merkezi, öğrencileri sınav yılında dereceye hazırlama iddiasındadır. Bu hedefi gerçekleştirebilmek için yalnızca özel ders vermekte ve konuları sınavdan 180 gün önce tamamlamaktadır. Öğrenciler sınavla seçilmektedir çünkü öğrencinin temel bilgisi olması gerekmektedir; böylece son sınıfta konular etkili bir şekilde bitirilebilir. Temeli olmayan bir öğrenci ile bir yılda derece yapma ihtimali oldukça düşüktür.

Dersflix Derece Merkezi, temeli olan öğrencileri sınavla kabul etmektedir. Bu sınav, Dersflix Düzey Belirleme Sınavı (DDBS) olarak adlandırılmaktadır ve 40 Temel Yeterlilik Testi (TYT) matematik sorusundan oluşan bu sınavda en az 10 net yapan öğrenciler kabul edilir.

Dersflix Derece Merkezi, temeli olan öğrenciler ile iki ay içinde tüm TYT konularını özel derslerle bitirmektedir. Ardından iki ayda da Alan Yeterlilik Testi (AYT) konularını tamamlamaktadır. Günlük takiplerle, dereceye hazırlanan öğrencilere yılda en az 30 bin soru çözdürülmektedir. Konular erken tamamlandığı için sınav yılında 150-300 arasında deneme sınavı yapılmaktadır. Deneme sınavları, saate karşı yapılan bir hazırlık olduğu için, gerçek sınavda dereceye girmeyi hedefleyen öğrencilerin en çok ihtiyaç duyduğu hazırlık unsurudur.

Derflix K.Ö.K. Sistemi ve Eğitim Anlayışı

Birebir Özel Dersler: Bütün dersler birebir alanında uzman öğretmenler tarafından verilir. Birebir dersler öğrencilerin akademik düzeyine göre planlanıp anlatılır. Öğrenciler konuyu kavramadan bir sonraki konuya geçilmez.

Kütüphane Ortamı: Öğrenciler birebir derslerin dışında kütüphane ortamında ders çalışır. Öğretmen ve koçlarının nezaretinde, çalışmaya istekli öğrencilerle birlikte motivasyonu yüksek bir şekilde ders çalışma disiplini kazandırılır.

Koçluk: Koçluk sistemi ile ders takibi ve ödevlendirme yapılır. Ödevler Koç ve Öğretmenler tarafından takip edilir, her hafta Koç tarafından yeni program yapılır. Öğrenciler yapamadığı ve yanlış yaptığı bütün sorular mutlaka çözülür.

Denemeler: Yıl boyunca 150-300 arası deneme yapılır. Öğrencilerin yanlış yaptığı sorular çözülür. Konu eksikleri tespit edilip Koç tarafından program yapılır. Her 5 denemeden sonra konu analiz karnesi çıkarılır. Öğrenciye özel kaynaklar ve deneme tavsiye edilir.

Son Sınıftan Dereceye YKS Hakkında Merak Edilenler: