Dersflix Derece Merkezi, öğrencilerin geometri derslerinde başarılı olmaları için özenle hazırlanmış bir eğitim metodolojisine sahiptir. Öncelikle, matematik ve geometri derslerinin farklı öğretmenler tarafından işlenmesi, öğrencilere daha etkili bir öğrenme deneyimi sunar. 20 yıldan fazla deneyime sahip seçilmiş (*) öğretmenler, bu konularda uzmanlaşmıştır ve öğrencilere daha kaliteli konu anlatımı ve soru çözümü sağlarlar. Öğrencilere sunulan bir diğer avantaj ise yüz yüze eğitimlerde kullanılan IPAD tabanlı 1 milyon soruluk kaynak arşividir. Bu teknolojik imkan sayesinde, öğrencilere seviyelerine uygun soru örnekleri hemen sunularak daha etkili özel dersler verilir. Saat tutmadan, konu anlaşılana dek derse devam edilerek öğrencinin konuyu mutlaka kavraması sağlanır.

Ders kalitemize güveniyoruz. Ücretsiz Tanışma Dersimize Kayıt Olun!

(*) Dersflix Derece Merkezi​​​​​​ öğretmenleri, 1417 öğretmen arasından seçilerek oluşturulmuş, Boğaziçi ve ODTÜ gibi üniversitelerden mezun, aktarma kabiliyeti yüksek öğretmenlerden oluşan 77 kişilik bir kadrodur

Geometri Özel Derslerinde Dersflix Farkı

  1. Aktarma becerisi özel derslerde en önemli unsurdur. Özel ders anlatma fıkra anlatmaya benzer. Vurgu, tonlama çok mühimdir. Örneğin Cem Yılmaz da fıkra anlatıyor bizler de. Aynı etki oluyor mu? 
  2. Özel derslerde saat tutulmaz. Föy ve konu öğrenene kadar özel ders seansı devam eder.
  3. Öğrenme garantilidir. Öğrenci dersi öğrenmediğini iddia ederse seans paketinden düşüm yapılmaz ve özel  ders farklı bir öğretmen ile tekrar edilir.
  4. Geometri öğretmeni öğrenciden daha hızlı soruyu çözebilme kabiliyetine sahiptir. 20 yıl tecrübelidir. Öğrenciye güven verir.
  5. Geometri özel derslerinde  konu anlatmak bir birim önemli ise soruları tıkır tıkır çözebilmek 10 birim önemlidir.
  6. Derece öğrencileri genelde konuyu bir miktar bilir ama sorularda takılır. Öğrencinin takıldığı soruları usta öğretmen pratik yollarla ve zaman kazandırarak test tekniğine uygun şekilde çözer ve öğrenciye hızlı soru çözmeyi öğretir.

Aşağıda Geometri dersi için işlediğimiz konular bulunmaktadır:

GEOMETRİ DOĞRUDA AÇILAR ÜÇGENDE AÇILAR DİK ÜÇGEN
İKİZKENAR ÜÇGEN EŞKENAR ÜÇGEN ÜÇGENDE ALAN
ÜÇGENDE AÇIORTAY ÜÇGENDE KENAR ORTAY AÇI- KENAR BAĞINTILARI
ÜÇGENDE BENZERLİK ÇOKGENLER DÖRTGENLER
YAMUK PARALELKENAR DİKDÖRTGEN
EŞKENAR DÖRTGEN KARE ÇEMBERDE AÇI
ÇEMBERDE UZUNLUK DAİREDE ALAN DİK PRİZMALAR
DİK PRİZMALAR VE DİK PİRAMİTLER DİK DAİRESEL SİLİNDİR DİK DAİRESEL KONİ VE KÜRE
NOKTANIN ANALİTİK İNCELEMESİ DOĞRUNUN ANALİTİK İNCELEMESİ TRİGONOMETRİ
TRİGONOMETRİ 2 DÖNÜŞÜMLER ÇEMBERİN ANALİTİK İNCELENMESİ
GENEL TEKRAR    

Geometri Özel Ders Hakkında Merak Edilenler: