Kapasiteniz yeterli mi? Öğrenciler sıra bekliyorlar mı?

Cevap:

Dersflix Derece Merkezi, 2010'den beri hiçbir zaman öğrencileri sırada bekletmemiştir. Çünkü yolcuya göre mürettebatı her hafta tekrar planlamaktadır. Yani öğrenci sayısına ve planlanan özel derslere göre öğretmenlerini bir hafta öncesinden planlamaktadır.

Yapılan haftalık koçluk toplantısında öğrencinin sonraki hafta alacağı özel dersler belirlendiği için bu dersleri yapacak öğretmenler de belirlenmiş olmaktadır. Günü geldiğinde öğretmen ve öğrenci belirlenmiş özel ders masasında derslerine başlamaktadırlar.

Dersflix’te sınıf dersleri yoktur. Dersflix Derece Merkezi yöntem olarak sadece bire bir özel ders yapar. Çünkü Dersflix Derece Merkezi bir VIP kurs değildir. 

VIP Sınıf ortamlarındaki kaosa alışık velilerimiz bu soruları bize çok sormaktadırlar. Çünkü VIP sınıflar şunu da iddia etmektedirler: "Hem em 6 kişilik sınıf dersi yapılıyor hem de haftada 4 özel ders veriliyor" Bu durum kaosa sebep olmaktadır çünkü o kadar çok öğrenciye o kadar çok özel ders verecek mekan VIP kurslarda yok. Çünkü sınıf dersi var. Sınıfların 28 kişi olması ile 8 kişi olması arasında yöntem olarak bir fark olmaz. Her ikisinde de öğretmen monolog olarak konuşur. Öğrenci tek taraflı olarak dinler. İnteraktif bir eğitim sınıflarda olamaz. Hatta 2 kişilik bile olsa sınıf sınıftır. Yine bir öğretmen tahtada veya masada ders anlatırken 2 öğrenci de edilgen şekilde dinler. 

Dersflix Derece Merkezi edilgen ders dinlemeye karşıdır. Öğrencinin de derse katılması öğrenmeyi hızlandırır. Öğrencinin derse katılması için sadece bire bir özel ders ile tam ve mükemmel olarak mümkündür. 4 milyon öğrencinin yarıştığı bir sınavda özel ders zaman kazandırır. Bunun için de Dersflix Derece Merkezi sınıf dersini reddeder. 

Dersflix Derece Merkezi, sadece özel ders verdiği için daha fazla masa imkanı oluşmakta ve bu masalarda daha fazla özel dersler verilebilmektedir.

Öte yandan  VIP sınıf dersleri olan farklı kurumlarda ise sınıf ortamı özel ders yapılabilmesini hem mekan anlamında hem de koçluk anlamında bozmaktadır. Koçluk için öğrencinin sınıf dersi yapmaması ve sınıfın müfredatından bağımsız olması gerekmektedir. 

Dersflix Derece Merkezi tamamen bağımsız özel ders odalarında bire bir dersler yapmaktadır.  Böylece eğitim koçu, öğrenciye göre kişiselleştirilmiş program hazırlayabilmektedir.