Dersflix Derece Merkezi yüksek hedeflere odaklandığı için yüksek performans isteyen öğrencileri kabul etmektedir. Yüksek performans yüksek efor ister. Bu yüksek eforu 3 kategoride değerlendirmek gerekiyor ; Zihinsel efor , biyolojik efor , psikolojik efor.

Zihinsel Efor: Dersflix Derece Merkezi aday öğrencisi önceki yıllarda işlem becerisini geliştirmiş olmalı. Akademik beceriler açısından bir temel atmalı ve zihnen belli bir güce ulaşmalı ki son sene dereceye odaklanırken öğrenci zihinsel gücünü kullanabilsin. Zihinsel güç zayıf olursa ileri seviye çalışma esnasında tükenebilir.

Biyolojik Efor: Dersflix Derece Merkezi uyku düzeninden , beslenmesine kadar hassas ve dengeli olmalı. Adeta profesyonel sporcular kadar yemeğine , uykusuna , sporuna dikkat etmelidir. Çünkü Dersflix Derece Merkezi öğrencisi bir bakıma beyin sporcusu gibidir. Beyin sporcusu maraton koşar gibi bir yıl boyunca efor sarfedecektir. Biyolojik sağlığına dikkat etmelidir ki yüksek performans gösterme yolculuğunda biyolojik eforu onu yarı yolda bırakmasın.

Psikolojik Efor: Dersflix Derece Merkezi öğrencilerini kabul ederken kurumda sürekli bulunan ve görev alan Klinik Psikolog değerlendirmesine başvurmaktadır. Çünkü beyin sporcusu gibi maratona hazırlanan Dersflix Derece Merkezi öğrencisi önceki yıllarda bazı travmalar yaşamış ve bunların tesiri altında olabilir. Bunu ceketinizdeki bir sökük gibi düşünün. Bu sökük daha fazla basınca maruz kalınca kumaş yırtılacaktır.

Dersflix Derece Merkezi öğrencisi de önceki yıllarda herhangi bir sebepten ötürü bir travması olabilir. Bu travmayı atlatmış da gözükebilir. Bundan emin olmak ve Dersflix Derece Merkezi yoğun çalışmalarından ötürü öğrencinin Psikolojik Eforu da gösterebileceğinden emin olmak gerekmektedir. Bunun için hem başvuru esnasında , hem de kabul sonrası yıl içerindeki çalışmalar esnasında düzenli klinik psikolog kontrolleri yapılmaktadır.

Klinik Psikolog Değerlendirmesi Hakkında Merak Edilenler: