Geleceğini Şekillendir: Mezunlar İçin Özel YKS Programı

Bu program mezun öğrenciler için uygundur. "Dersflix Derece Merkezi" bir dershane olmadığından kişiye özel çalışma programı senenin her vakti yapılabilir. Bu sebeble istediğiniz zaman bu programa başlayabilirsiniz.

Dersflix Derece Merkezi, mezun öğrenciler için çok avantajlı bir program uygulamaktadır. Bu öğrencilerin tüm günü müsaittir ve lise bittiği için okulda zaman harcamayacaklardır.

Dersflix Derece Merkezi mezun öğrencilerinin programı 10.00-18.00 arasındadır. Kişiye ve ihtiyaçlarına göre özel dersler, kütüphanede ders çalışma ortamı ve en önemlisi de koçluk sistemi ile takip mekanizması mezun öğrenciler için çok etkili olmaktadır.

Dersflix Derece Merkezi, mezun öğrencilerin özellikle eksik konularına odaklanmaktadır. Çünkü önceki yıl sınava hazırlanırken pek çok konuyu öğrenmiş fakat eksikleri olduğu için YKS sınavında istediği sonucu alamamış ve mezuna kalmayı tercih etmişlerdir.

Mezun öğrenci Dersflix Derece Merkezi’nde başlamadan önce eksik tespitleri yapılır. Bu eksikler, genellikle 9., 10., 11. ve 12. sınıf konularının tamamı olan 462 föyden yaklaşık yarısını kapsar. Yani mezun öğrenciler, büyük çoğunluğu itibariyle aslında konuların yarısını zaten bilmektedirler. 462 seans tutan tüm konuların 200-250 seans civarındaki kısmı için özel ders yapıldığında mezun öğrencilerin tüm eksikleri giderilmiş olur. Tabi bu tamamen kişisel olarak belirlenmektedir. Bazı mezunlar 150 seansta bile tüm eksiklerini tamamlayabilmektedir. Mezunlar ile her gün en az 3, en fazla 7 föylük özel dersler yapılabilir. Bu çerçevede TYT konuları 2 ayda, AYT konuları ise 2 ila 4 ay arasında bitmektedir. Konular erken bittiği için sınava kadar olan 8 aylık zamanda mezun öğrenci 300 adet deneme sınavı çözmektedir.

Dersflix Derece Merkezi’ndeki mezunlar, bu denli çok deneme çözdüğü için dramatik bir yükseliş yaşamışlardır. Örneğin, Kaan Baydar 81.941 olan sıralamasını 12.316’ya çekmiştir. 60.562 sıralaması olan Elif Sude Uzun ise sıralamasını 5.316’ya çekmeyi başarmıştır.

Derflix K.Ö.K. Sistemi ve Eğitim Anlayışı

Birebir Özel Dersler: Bütün dersler birebir alanında uzman öğretmenler tarafından verilir. Birebir dersler öğrencilerin akademik düzeyine göre planlanıp anlatılır. Öğrenciler konuyu kavramadan bir sonraki konuya geçilmez.

Kütüphane Ortamı: Öğrenciler birebir derslerin dışında kütüphane ortamında ders çalışır. Öğretmen ve koçlarının nezaretinde, çalışmaya istekli öğrencilerle birlikte motivasyonu yüksek bir şekilde ders çalışma disiplini kazandırılır.

Koçluk: Koçluk sistemi ile ders takibi ve ödevlendirme yapılır. Ödevler Koç ve Öğretmenler tarafından takip edilir, her hafta Koç tarafından yeni program yapılır. Öğrenciler yapamadığı ve yanlış yaptığı bütün sorular mutlaka çözülür.

Denemeler: Yıl boyunca 150-300 arası deneme yapılır. Öğrencilerin yanlış yaptığı sorular çözülür. Konu eksikleri tespit edilip Koç tarafından program yapılır. Her 5 denemeden sonra konu analiz karnesi çıkarılır. Öğrenciye özel kaynaklar ve deneme tavsiye edilir.

Mezundan Dereceye YKS Hakkında Merak Edilenler: