Öğretmenlerinizin tecrübesi nedir?

Cevap:

Öğretmenlerimizin hepsi en az 20 yıl tecrübelidir. Çoğunluğu; Boğaziçi, ODTÜ, İTÜ, İstanbul Ünv. ve Marmara Ünv. gibi nitelikli üniversitelerden mezun profesyonellerle çalışıyoruz.

Dersflix Derece Merkezi öğrencileri her öğretmeni beğenmezler çünkü mükemmeliyetçi yapıları nedeniyle en iyisini isterler. Hem en bilgili hem de en iyi aktarım becerisine sahip olan öğretmenlerle çalışmazsa derece öğrencisi derse gelmez.

“Atatürk, ‘Eserinin üzerinde imzası olmayan yegane sanatkar öğretmendir.’ der.”

Dersflix, öğretmenlerini sanatkâr olarak görür. Her sanatkâr gibi, öğretmenler de özgür olmalıdır. Bu nedenle Dersflix Derece Merkezi’nde özel derslerde saat tutulmaz ki, öğretmenler sanatlarını göstersin ve konuyu en iyi şekilde öğretsinler. Öğrencinin asıl zaman alan işi, konuyu öğrendikten sonra başlar. Konular tamamen bittikten sonra 60 bin soru çözecek. Yani zamanla yarışmaktalar. Bunun için öğretmenler, konuyu en verimli şekilde öğretip sanatlarını göstersin ki öğrenci de test ve denemelere başlayabilsin. Bu, ancak saat olmayan, zil ve sınıfın da olmadığı bir atmosferde mümkündür.

Öğretmen, öğrenciye tecrübesi sayesinde hem iyi öğretir hem de çabuk öğretir. Bunun için öğrenci, pratik gerektiren soruları benzerlerini derste gördüğü için daha verimli çözer.

Dersflix Derece Merkezi koçlarının tamamı branş öğretmenidir. Öğrencinin dersine girmeyen, kapasitesini ve karakterini özel derslerle görmeyen bir koç, öğrenciyi hakkıyla tanıyamaz ve liderliğini ve otoritesini tam olarak kuramaz. Rehberlik öğretmenleri, derece öğrencilerine hitap edemezler. Ancak mükemmel bir öğretmen, mükemmel bir öğrenciye koçluk yapabilir.

Dersflix Derece Merkezi öğretmen kökenli koçları, kendileri de zamanında derece yapmış ve başarı sıralamaları çok üst seviyededir. Dersflix Derece Merkezi kurucusu Hakan Hoca, 4442 sıralama ile ODTÜ’ye girmiştir ve tüm öğretmen ve koçlarını bu sıralamadan daha da iyi yapanların arasından seçmiştir. Aşağıdaki linkten öğretmen başarılarını ve sıralamalarını görebilirsiniz. 77 öğretmen bulunmaktadır. Yarısı tam zamanlı Dersflix Derece Merkezi öğretmeni iken diğer yarısı haftanın bazı günleri başka dershane ve kurumlarda da çalışmaktadır.

Bu konu hakkında kurucumuz Hakan Akçay'ın bu konu hakkındaki görüşlerini mutlaka izleyiniz: