Satrançta ve sınavlarda Dersflix ile rakiplerini çifte şah et!

Satrançta ve Sınavlarda Dersflix ile Rakiplerini Çifte Şah Et! 

Satranç, zihinsel gelişimi besleyen, düşünmeyi ve problem çözme yeteneklerini iyileştiren  bir oyundur. Ancak LGS ve satranç müsabakalarının çakışması sebebiyle  birçok satranç oyuncusu sınav senesinde  yarışmalara ara vermek zorunda kalmaktadır.
Dersflix, satrancın önemine inanan ve bu sorunun çözümüne katkıda bulunmak isteyen bir kurum olarak İstanbul Erkek Lisesi Satranç Turnuvasının ana sponsoru olmuştur. Türkiye'nin en prestijli liselerinden biri olan İstanbul Erkek Lisesi'nde düzenlenen ve her yıl onlarca  satranç oyuncusunu bir araya getiren müsabakalarda yer alan öğrenciler, derslerinden geri kalmamak adına Dersflix’in özel ders imkanlarından faydalanıyor.
Turnuvaya sponsor olmamızdaki en büyük amaç, satranç oyuncularının sınava hazırlanırken satranca ara vermemelerini  sağlamaktır. Bu sayede öğrencilerin sınav stresini azaltmayı ve sınava daha odaklı hazırlanmalarını sağlamayı hedefliyoruz.
Dersflix olarak, satrancın zihinsel çözümler sunma yeteneğine yaptığı katkıların da farkındayız. Satranç, öğrencilerin analitik düşünmesini, problem çözmesini, planlama  ve düşünme becerilerini geliştirmesini sağlar. Bu bileşenler sayesinde akademik hayatın yanı sıra, gelecek dönemlerde karşılaşacakları  iş değişiklikleri ve günlük yaşamda oldukça önemlidir.
Bu nedenle  satranç oyuncularını ve ailelerini desteklemeye devam etmekten mutluluk duyacağımızı söylemek isteriz. Öğrenciler kendilerini güvenli ve mutlu hissettikleri aktiviteyi gerçekleştirirken derslerinden geri kalmasınlar diye, Dersflix sunduğu birebir özel ders, koçluk ve kütüphane imkanı ile her zaman yanlarında.

08 Ocak 2024

Satrançta ve sınavlarda Dersflix ile rakiplerini çifte şah et! Hakkında Merak Edilenler: