Eğitimcinin mıknatıs etkisi nedir?

Kendimize karşı dürüst olmalıyız; öğrenciler, bizim atmosferimize sadece dış görünüşümüz için değil, efsane öğretmenlerimizden birebir özel ders almak ve bu şekilde dereceye hazırlanmak için geliyorlar.

Elbette ortamın kütüphane şeklinde tasarlanması büyük bir etkendir. Okula, kursa, dershaneye benzemememiz; zil, saat gibi verim düşürücü kısıtlamaların olmaması da önemli faktörlerdir. Ancak başka kütüphaneler de var, bunlarda da öğretmen yok.

Öğrenciler, bu kütüphanelerde neden hazırlanmıyor veya buralarda 8-10 saat çok verimli ders çalışamıyorlar?

Cevap: Öğretmen etkisi %95 belirleyicidir. Cem Yılmaz da fıkra anlatıyor ben de. Hangisi daha komik? Aktarma becerisi, bir yetenektir. Farklı branşlardan farklı öğretmenler, bu aktarma becerileri ile Dersflix ortamında mıknatıs etkisi yapmakta ve iyi öğrencileri kendilerine ve ortama çekmektedirler.

50 puanlık uzman sorusu: Dersflix’in isim hakkını isteyen ve franchise şubeler açmak isteyenler oldu mu? Franchise verdiniz mi?

Cevap: Dersflix’in varlık ve zenginliğinin %95’i akşam evine gider ve uyur. Çünkü asıl katma değer sağlayan pırlanta misali öğretmenlerdir. Hatta daha da ileri gidip “Dersflix’in hakiki müşterisi yani para kazandıranları öğretmenleridir.” şeklinde veliye ve öğrenciye daha ilk günden bildiriyoruz ki kendilerini müşteri gibi konumlandırıp da Naz yapmasınlar. Eğitimde Naz makamı öğretmendir, öğrenci veya veli değildir. Böylesi değer verilen öğretmenlerin gelirleri de onurlarına yakışır şekilde olmalıdır. Franchise verilince öğretmenlerden maddi kısıntı yapılabilir. Bu kısa vadeli kar hırsından endişe ettiğimiz için de altın yumurtlayan tavuğu kestirmemek maksadıyla franchise vermiyoruz ve çok soran oldu, bilinsin ki bundan sonra da vermeyeceğiz.

04 Ocak 2024

Eğitimcinin mıknatıs etkisi nedir? Hakkında Merak Edilenler: