KÖK modeli nedir? VIP’ten neden üstündür?

KÖK Modeli Nedir? VIP’ten neden üstündür ?

KÖK Modeli: Kuvvetler ayrılığı değil tam tersi “KUVVETLER BİRLEŞMESİ”’dir.

Koçluk+Özel ders+Kütüphane birleşmesinden ve entegre şekilde kullanılmasından oluşmaktadır.Koçluk sistemi öğrencinin bir hafta boyunca birebir özel derslerle öğreneceği konuları belirler.Öğrencinin o hafta çözeceği test kitaplarına sayfasına varıncaya kadar karar verir ve ödevlendirir.

Peki öğrenci bu testleri nerede ve ne zaman çözecektir?

Başarıyı şansa bırakmamak için buna da Eğitim koçu karar vermelidir.Öğrenciler ödev testlerini koçunun gözü önünde ve denetiminde Dersflix’e ait kütüphane ortamında çözmektedir.

Koçluk tek başına işe yaramamaktadır.Özel ders ve kütüphane olunca koçluk da sonuca ulaşabilmektedir.Aynı şekilde Özel ders de tek başına bir işe yaramamaktadır.Denetleyen ve doğru kaynak öneren olmazsa Özel deste gördüklerini öğrenci unutur.Kütüphane ortamı da tek başına işe yaramaz çünkü başında koç olmazsa veya özel derslerle konuları çok çok iyi öğrenemezse öğrenci kütüphanede de verimli çalışamaz.

Sonuç: Ancak 3’ü bir arada olursa şayet müthiş bir formül ile Koçluk+Özel ders+Kütüphane -KÖK- modeli öğrenciyi çalışmaya hem motive eder hem de disipline eder.

KÖK modeli VIP modelinden neden üstündür ?

VIP modeli-Very Important Person- demek.Yani çok önemli kişi.Peki VIP modelde kişisel bir eğitim mi var yoksa sınıf mı ? VIP modelinde Sınıfta dersler işlenmekte ve haftada birkaç tane özel ders verilerek eksikler giderilmeye çalışılmaktadır.Dersflix’in iddiası şudur ki VIP modeldeki bu birkaç özel ders öğrenci için yeterli olmamaktadır.Yıl içinde bu yetersizlik anlaşılınca da veliler evde özel derse hücum etmektedirler. Ne yazık ki evdeki özel dersler de koçluk ve kütüphane ortamı olmadığı için yetersiz kalmaktadır. Çünkü zaman dar ve çözecek 60 bin soru var.

KÖK modeli 13 yıldır der ki: Neden sınıf dersi olsun ki ? Tüm dersleri bire bir özel dersle verelim.Ayrıca saat de tutmayalım ve sınırsız olsun.Böylece KÖK modeli temeli olan öğrenci için VIP modelinden daha verimli olmaktadır.Peki Temeli olmayan öğrenci ne yapsın ? Onun için VIP daha mı iyi ? Tam tersi temeli olmayan öğrenci sınıfta öğrenmekte daha çok zorlanmaktadır.

TYT ve AYT Deneme sınavlarını VIP modeli kurumlar da yapmaktadır ama bir yıl içinde VIP sisteminde 40 veya 80 tane yapılmaktadır.KÖK modelinde deneme sayısı 180-300 adet arasında değişmektedir.Bu kadar deneme sınavını çözecek vakit olması için de konular erken bitirilmelidir.Bundan dolayı KÖK modelinde sadece özel ders vardır sınıf dersi yoktur çünkü sınıf dersi öğrenciyi yavaşlatmaktadır.

TYT ve AYT deneme sınavlarından sonra bire bir tüm soruları öğrenci ile beraber çözmek için kütüphane ortamına özel ders öğretmenine ve eğitim koçuna ihtiyaç olmaktadır.Eğitim koçu her sabah yapılan TYT - AYT deneme sınavlarının sonuç karnelerine göre öğleden sonra kişiye özel ödev ve hatırlatma testleri vermektedir.

16 Ocak 2024

KÖK modeli nedir? VIP’ten neden üstündür? Hakkında Merak Edilenler: