Tek başına ancak lavaboya gidebilirsiniz

Her koyun kendi bacağından asılır misali, her öğrenci tek başına üniversite sınavına giriyor ve hayat yolunda önemli bir virajı geçmiş oluyor. Hal böyle olunca öğrenci de zannediyor ki, ben tek başıma evde ders çalışırsam bu iş olur. Olmaz maalesef. Başka ders çalışanlara ihtiyaç var. Bir ekibe ihtiyaç var. Tıpkı basketbol veya futbol gibi ekip oyunudur, Türkiye’de üniversite hazırlık.

Dersflix Üniversite Hazırlık Ekibini 3’e ayırıyor.

Güneş (Aile) Tohum (Öğrenci) Toprak (Kurum) Aile, bir güneş gibi hem toprağı hem de filizlenince tohumu ısıtmalıdır. Sürekli sıcaklığıyla (tabii aşırıya kaçıp da yakmadan) beslemelidir. Tohum, öğrencidir ve belli seviyede kabiliyeti olmalıdır. Kabiliyetine aşırı güvenip de hem güneşten hem de topraktan mahrum kalmamalı, yalnız bir mücadeleye girmemelidir, yoksa çürür.

Toprak, kurumlardır ve bünyesinde çok çeşitli mineraller (öğretmenler, eğitimciler, idareciler) bulundurmalıdır. Basmakalıp her öğrenciye her bilgiyi aynı sıra ile sunmamalıdır. Her tohuma farklı yaklaşmalı, kişiye özel beslemelidir.

Evde özel ders, butik VIP dershane veya okul tam olarak tohumun ihtiyacı olan mineral ve suyu karşılamamakta. Bunun için gerekli olan zenginliğe ve çeşitliliğe sahip değiller. İspatı da şudur ki, dilediğince soru sorabilen öğrenci. Yapamadığı soruları pratik ve hızlıca çözerse, öğretmenleri tam beslenmiş demektir.

02 Ocak 2024

Tek başına ancak lavaboya gidebilirsiniz Hakkında Merak Edilenler: