Saat tutmadan birebir özel dersin 7 avantajı

TYT ve AYT süreçleri, öğrenciler için uzun bir maratondur. Bu süreç, zannedildiği gibi 12. sınıfta değil, 11. sınıfta başlayan bir hazırlık dönemini ifade eder. Bugün sizlere Dersflix Derece Merkezi, K.Ö.K. Sistemi ve onun saat tutmadan birebir özel ders avantajlarıyla sınava hazırlanmanın 7 avantajını derledik. Keyifli okumalar dileriz! 

1. “1 DERS 40 DAKİKADIR.” ANLAYIŞI PEDAGOJİK DEĞİLDİR

Tüm okullarda ve kurumlarda, dersler 40 dakika esasına göre işlenmektedir. Zamanın ekonomik olarak bölünmesini amaçlayan bu eski model, günümüz öğrencileri için geçerli değildir. Yapılan çeşitli araştırmalar, öğrencilerin dikkat seviyelerinin ortalama 17 dakika olduğunu ortaya koyar. Dolayısıyla ara verilmeden, pürdikkat bir şekilde 40 dakika ders işlenmesi çok zordur. Dersflix Derece Merkezi saat tutmadan birebir özel derslerde ise böyle bir monotonluk mümkün değildir çünkü öğrenci sıkıldığında ya da herhangi bir dikkat dağınıklığında dersin durması, derse ara verilmesi ya da öğrenci doyuma ulaştığında dersin bitirilmesi mümkündür. Derste saat tutulmadığı için öğrencinin bir kaybı yoktur. İşlenen konu her hâlükârda bitirilecektir. Dersflix Derece Merkezi ile saat tutmadan birebir özel dersin en önemli avantajlarından biri budur. 

2. SAAT TUTMADAN ÖZEL DERS, ÖĞRETMENİ VE EĞİTİM KOÇUNU ÖZGÜRLEŞTİRİR

Müfredatın önceden planlanması, düzen ve öngörülebilirlik için bir gerekliliktir. Her okulun ve her kurumun bir yıllık planı ve programı vardır. Ancak, insanın olduğu yerde, esneklik olmazsa olmazdır çünkü insan varsa her türlü sürprize ve bilinmeze hazırlıklı olunmalı. Esnekliğin ve plan değişikliklerinin mümkün olmadığı okul ve kurumlarda, öğrenci zaman kaybedebilir (bildiği konuları tekrar tekrar işlemek zorunda olduğu için), ya da konuyu kaçırabilir (hastalık vb. devamsızlık sebebiyle). İşte bu gibi durumların telafileri, tekdüze bir planda mümkün değildir. Dersflix Derece Merkezi ise bu problemi şöyle çözmüştür: Öğretmenleri ve Eğitim Koçlarını özgürleştirmek! Öğretmen ve Eğitim Koçu, öğrencisinin durumuna göre esnek bir programla TYT AYT serüvenini saat tutmadan birebir özel ders ile planlar. Öğrenci vakit kaybetmez, zorunlu devamsızlıkları halinde konu kaçırmaz. 

3. SAAT TUTMADAN BİREBİR ÖZEL DERS İLE KONULAR DAHA HIZLI BİTER

Dershane ve kurs merkezlerinin, sistem itibariyle okullardan pek bir farkı bulunmamaktadır. Kabaca bir örnekle, okul bir otobüse benzetilirse kurslar ve dershaneler ancak daha “konforlu” otobüslerdir. Derece öğrencilerinin ise bir otobüse değil, bir uçağa ihtiyaçları vardır. Bir derece öğrencisi, Dersflix Derece Merkezi saat tutmadan birebir özel ders ile TYT AYT konularını 2 ila 6 ay arasında bitirir. Çeşitli kurs merkezleri ve dershanelerde bu süre tüm yılı bulabildiği gibi; konular orta, zor ve çok zor olmak üzere en az 3 kaynaktan bitirilemez çünkü zaman bunun için yeterli değildir. Dolayısıyla Dersflix Derece Merkezi saat tutmadan birebir özel ders imkanları ile öğrenciye zaman kazandırır. Konusu biten öğrenci en az 100 deneme çözerek yarışa hazır hale gelir ve derece kaçınılmaz olur. 

4. ÖZEL DERSLERDE SAAT TUTMAK ÇÖZÜLEBİLECEK SORU ADEDİNİ AZALTIR: GEOMETRİ ÖRNEĞİ

40 dakikalık bir özel derste -ki bunun ancak 20 dakikasında verimlilikten söz edilebilir- çözülebilecek soru adedi sınırlıdır. Öğrenci derste konuyu anlayabilir ancak üzerine yeterince soru çözülemezse gelişimden söz edemeyiz. Özellikle TYT AYT Geometri bunun en önemli örneğidir. Geometri dersinde konu anlatımı çok fazla bir zaman almaz ancak farklı soru tiplerinden yüzlerce soru çözülmeden konu hiçbir zaman oturmayacaktır. Geometri derslerindeki başarısızlığın temel sebebi, özel ders alınamaması ve öğretmenle beraber yeterince soru çözülememesidir. Evdeki özel ders bu konuda ekonomik ve sonuç odaklı değildir çünkü bir derece öğrencisinin her gün Geometri sorusu çözmesi, bunların bazılarını öğretmenle beraber çözmesi, öğretmenin çok çok deneyimli olması, bazı çözemediği soruları da öğretmene anında sorabilmesi gereklidir. Bu da ancak Dersflix Derece Merkezi saat tutmadan birebir özel ders ile mümkündür. 

5. SAAT TUTMADAN BİREBİR ÖZEL DERS İLE KAYNAK KİTAP ÇEŞİTLİLİĞİ SAĞLANIR

TYT AYT süreçlerindeki özel dersler, genelde süre tutulduğu için tekdüze bir kaynak ya da föy takip edilerek işlenmektedir. Derslerde zaman sınırı olduğu, yani “1 ders 40 dakikadır.” anlayışı ile ders işlendiği için, 40 dakika içerisinde dersi bitirme ya da dersi 40 dakikaya yayma esasına göre kurgulanmış föyler, öğretmenler tarafından mecburen tercih edilmektedir. Bu da konunun ya gereğinden fazla uzamasına ya da daha kısa tutulmasına yol açar. Ayrıca kullanılan kaynak öğrenciye ağır ya da hafif gelebilir. Sonuçta öğrenci dersten verim alamaz. Dersflix Derece Merkezi saat tutmadan birebir özel ders uygulaması ile her öğrenci aynı kefeye konmaz. Derece öğrencileri için daha spesifik ve daha nokta atışı kaynaklar kullanılır. Soru yazarı öğretmen kadromuzun hazırladığı kaynaklar, konunun kavranmasında öğrenci için büyük kolaylık olur. 

6. SAAT TUTMADAN BİREBİR ÖZEL DERS İLE DERSHANE VE KURS MERKEZLERİNE İHTİYAÇ DUYMAZSINIZ

Günümüzde neredeyse hiçbir öğrenci konu öğrenmek ya da ilerlemek için kurslara ve dershanelere gitmiyor. Öğrencilerin bu kurumları tercih etme sebebi genellikle rekabet ortamı ve denemelerdir. Ancak, kurslarda ve dershanelerde bir rekabet havası bulmak artık zordur çünkü oradaki öğrenciler genellikle derece öğrencisi değildir. Derece öğrencileri için kurslar ve dershanelerde dişli rakipler yoktur ve öğrenci, durumu hakkında fazlaca yanılgıya düşebilir. En tehlikelisi de olduğundan iyi görünen öğrenci, gelişemeyip istenen düzeye ulaşamayabilir. Dersflix Derece Merkezi ise İstanbul Erkek, Kabataş, Cağaloğlu, Galatasaray, Atatürk Fen ve Hüseyin Avni Sözen gibi liselerden ilk 100 hedefleyen onlarca öğrenci, kütüphane ve yüzlerce deneme sınavı ile tam bir rekabet ortamı sağlamaktadır. Dolayısıyla Dersflix Derece Merkezi ile saat tutmadan özel ders alan bir öğrencinin TYT AYT hazırlık için farklı bir takviyeye ihtiyacı yoktur. 


7. DERECE ÖĞRENCİSİNİN SAAT KAVRAMI YOKTUR

Ve son olarak, en önemli madde: Tıp, Mühendislik, Hukuk ya da Diş Hekimliği hedefleyen bir öğrencinin, okul ve ders süreleri de hesaba katıldığında günde ortalama 11 saat derslerle meşgul olduğu bilinir. Bir derece öğrencisinin zamanın nasıl akıp gittiğini anlamayacak kadar bir adanmışlık ve özveriyle çalıştığını, konuların ve derslerin içinde kaybolup gittiğini, tüm bu uğraşlarını bir öğrenme hazzına dönüştürdüğünü söylemek yanlış olmaz. Böyle öğrencilere de “Bir ders 40 dakikadır.” mantalitesiyle yaklaşmak herhalde faydalı olmayacaktır. Dolayısıyla Dersflix Derece Merkezi saat tutmadan özel ders ile öğrencinin tam akademik doyumu hedeflenir. Bu yüzden Dersflix, yalnızca çok çalışmaya inanıyor, derecenin çok çalışma ile mümkün olduğunu söylüyor ve yalnızca çok çalışanlara başarılar diliyor.

Sizler de TYT AYT’ye Dersflix Derece Merkezi ile saatsiz birebir özel ders avantajı ile hazırlanın. K.Ö.K sistemi ile Hocalı Kütüphane, saat tutmadan birebir özel ders, sınırsız soru çözümü ve Boğaziçi ve ODTÜ’lü Eğitim Koçları ile yarışta fark atın. Ücretsiz tanışma dersi için buraya tıklayın.

03 Ocak 2024

Saat tutmadan birebir özel dersin 7 avantajı Hakkında Merak Edilenler: