YKS hazırlıkta da özel ders gerekli ve yeterli mi?

9-10-11. Sınıflarda evde özel ders aldırdım, çocuğumun okul başarısı direkt arttı.YKS hazırlıkta da özel ders gerekli mi ? Yeterli mi ?
100 metre koşusu ara sınıf çalışmalarına benzetilecek olursa şayet 12. Sınıftaki YKS hazırlık 42 km maraton koşusuna benzer.
Ara sınıfta konular okullarda yüzeysel işlenir çünkü bir eleme sınavı yapılmamaktadır. Okulda amaç klasik sınavda öğrencinin soruları yapabilmesidir. Test tekniğine yönelik detaylı ve zor soruları sınıf ortamında işlemeye zaman bulunmamaktadır.
12’nci Sınıflarda ise YKS sınavında derece yapmak için 60 bin soru çözmek gerekmektedir.İlk 20 bin için de en az 50 bin soru, ilk 100 bin için de 30 bin soru çözmek gerekmektedir. Örneğin Kadıköy Dersflix şubesinde özel dersler ve özel koçluk alan ilk bine giren öğrencilerin tamamı 60 binden fazla soru çözdükleri tespit edilmiştir.
Sonuç olarak üniversite başarısında konu öğrenmek değil soru çözmek sonuç getirmektedir. Bundan dolayı evde alınan özel dersler ara sınıflarda işe yarasa ve okul notlarını yükseltse bile YKS açısından yeterli olmadığı gözlenmektedir. 60 bin soru ve 200 deneme sınavını öğrencinin evde tek başına çözmesi yerine akranları ile aynı atmosferi soluyarak psikolojik güç devşirerek soruların üzerine gitmesi daha sağlıklı ve enerji verimliliği açısından daha işlevsel olmaktadır.

22 Ocak 2024

YKS hazırlıkta da özel ders gerekli ve yeterli mi? Hakkında Merak Edilenler: