YKS hazırlıkta öğrencinin samimi arkadaşları kursa gitmesi doğru mu?

YKS hazırlıkta çocuğum kursa gitmek istiyor çünkü arkadaşları da gidiyor.YKS hazırlıkta çocuğum okulundan samimi arkadaşları ile kursa gitmesi doğru mudur ? Yoksa evde özel ders alsa yeterli olmaz mı ?

YKS sınavında derece yapmak için 60 bin soru çözmek gerekmektedir.İlk 20 bin için de en az 50 bin soru.ilk 100 bin için de 30 bin soru çözmek gerektiği hangi öğretmene sorarsanız sorunuz üç aşağı beş yukarı onay görecektir.  2023  YKS Türkiye 1.si  Matematik , Geometri ,Fizik , Kimya , Biyoloji Türkçe branşlarından 200 bin soru çözdüğünü açıklamıştır.

Bu kadar çok soruyu öğrenci çözebilmesi için bir çalışma atmosferine ihtiyacı olmaktadır. Bu ihtiyacı öğrencinin gittiği kurs karşılayabilecek ise arkadaşları ile beraber bu kursa gitmesi evde tek başına özel ders almasından daha iyidir. Bununla beraber kurslar konu işlemek ve müfredatı bitirmenin derdindedir.Öğrencinin 60 bin soru çözme sorumluluğunu ve takibini kurs tek başına üstlenmekten kaçınmaktadır.Biz konuyu anlatalım sen git sorularını evde çöz demektedir.Çözüp çözmediğini takip etmemektedir.Çünkü bu çok ciddi bir takip eforu gerektirmektedir.Bu da bir maliyet kalemidir. 

Öğrencinin koçluğunu ve takibini yapacak öğretmenin de çok üst düzey konu anlatımı yapan, tecrübeli, öğrenci üzerinde otorite kurabilen bir yetenekte olması gerekmektedir.Bu kadar özelliği üst üste koyduğunuzda bu yetenekteki bir kişinin kuruma maliyeti de çok yüksek olduğu için kurslar bu sorumluluktan kaçınmaktadırlar.Öte yandan kursların fiziki ortamları da bu tarz takibe imkan vermemektedir. 

Koçluk Özel ders ve Kütüphaneyi birleştiren tek kurum Dersflix olmuştur çünkü zor ve meşakkatli bir operasyondur.Ancak başarı odaklı bir ekip bunu başarabilir çünkü kısa vadede sonuç almak mümkün değildir.Uzun süre sabırla sistemi kurup geliştirmek gerekmektedir.
Dersflix = K.Ö.K.=Koç+Özel ders+Kütüphane

16 Ocak 2024

YKS hazırlıkta öğrencinin samimi arkadaşları kursa gitmesi doğru mu? Hakkında Merak Edilenler: