Niçin sınav ile öğrenci kabul ediyorsunuz? Sınavı geçen her öğrenci kayıt olabiliyor mu?

Cevap:

Dersflix Derece Merkezi düzey belirleme sınavı yapmadan öğrenci kabul etmemektedir. Bunun sebebi öğrencilerin kendilerini olduklarından daha zeki veya daha bilgili zannediyor olmalarıdır. Okullardaki aldıkları yüksek notlara bakıp konularda hakim oldukları zannına kapılmaktadırlar. Bunu böyle olmadığını Galatasaray Lisesi'ndeki, Atatürk Fen Lisesi'ndeki öğrencilere laf ile anlatmak kabarmış egoları nedeniyle bazen mümkün olmuyor. Dersflix, laboratuvar testi gibi etkin sonuç veren kabul sınavı ile öğrencinin derinlemesine hakim olmadığı konuları ve eksiklerini tespit edip öğrenciye bilimsel olarak evrak ile ispat ediyor.

Sınav sonucunda iyi liselerden başvuran öğrenciler anlıyor ki tahtada ders öğrenmiş ama test kitabını bitiremediği için farklı soru tiplerine aşina değiller. Dersflix Derece Merkezi koçluk sistemi ile öğrenci eksiklerine odaklanıp hemen farklı soru tiplerine iştahla saldırmaya başlıyor. Bu iştahla soru çözümü esnasında eğitim koçu öğrenciye doğru soru tipleri olan hem kurum testleri hem de piyasadaki doğru test kitaplarını haftalık programına yazıyor. Her sabah öğrenci kalktığında "Bugün ne çözsem?" diye düşünmüyor, hazır programını uygulamaya direkt başlıyor.

Yazılı sınavı geçen öğrencileri ücretsiz tanışma derslerine alıyoruz. Burada usta öğretmenler öğrenci karakter analizi yapıyor. Dersflix Derece Merkezi bu öğrenciye faydalı olur mu? Vaktimizi ayırdığımızda öğrenci iyi niyetiyle üstüne düşen ödev ve testleri yapar mı? Yoksa anne baba zoruyla mı gelmiş?

Dersflix Derece Merkezi sıkı çalışmasına uygun bir yatkınlığı var mı? Eksikleri çok olabilir ama özel derslerle tamamlayacak hem iradesi hem de becerisi var mı? gibi sorulara tanışma derslerinde öğretmenler cevap arıyor. Öğrenciler de bu esnada öğretmen becerisini bizzat deneyimlemiş oluyorlar.

Bu konu hakkında kurucumuz Hakan Akçay'ın bu konu hakkındaki görüşlerini mutlaka izleyiniz: