Öğretmen ve koçlar yıl içinde değişir mi?

Cevap:

Dersflix Derece Merkezi'nde sınıf dersleri olmadığı için öğretmen ve öğrenci eşleştirmesi yapmak çok kolaydır. Öğrencinin haftalık programına göre öğretmen de haftalık programa alınır.

Dersflix Derece Merkezi'nde her branş için her öğrenci kendi seçtiği ve uyum sağladığı öğretmen ve eğitim koçuna zimmetlenir.

Öğretmen ve eğitim koçu öğrencinin derece yapmasından sorumludur. Yıl sonunda bu performanslarına göre sonraki yılda bu öğretmen ve eğitim koçları ile Dersflix yeni yıl anlaşmasını yaparlar ve kurumda devam ederler.

Veli veya öğretmen istemeden bir değişiklik yapılmaz. Bir şart vardır, o da öğretmen ve eğitim koçunun da bu öğrenci ile çalışmak istemesi ve öğrenci ile çalışmayı ilk başta seçmesidir. Ayrıca öğretmen ve eğitim koçu öğrenci üzerine düşen ödev ve testleri yapmazsa, bu öğrenci ile çalışmalara devam etmek zorunda değildir.

Kurum bu değişikliği öğrenci ve veli istemese bile yapar. Öğrenci ile çalışmaları sonlandırma için kriter ve standart şudur: Öğrenci 4 hafta üst üste ödev ve testlerini tamamlamamış olmalıdır. Öğrencideki 4 haftalık ödev eksikliği ve programdaki ders aksaklıkları eğitim koçunun da sözünü geçiremediği anlamına gelmektedir. Ödevler ve testler çözülmüyor ve devamsızlık yapılıyorsa, eğitim koçu başarısız olmuş demektir. Ayrıca eğitim koçu ve öğretmen yıl sonunda olası başarısızlık durumunda, bu ödevini yapmayan öğrenciden ötürü kendi performansı da kurum nezdinde düşük gözükecektir.

Bu durum teknik direktör ve futbolcu ilişkisine benzetilebilir. Teknik direktör onaylamadan takıma futbolcu alınmaz. Dersflix Derece Merkezi'nde de eğitim koçu ve öğretmenler onaylamadan kuruma öğrenci kabul edilmez. Sarı IŞIK dönemi tam da bunun için vardır. Futbolcu kulübe kabul edildikten sonra da antrenmanlara gelmezse veya futbolcu yeterince koşmazsa, teknik direktör oyuncuyu takımdan keser. Aynı şekilde Dersflix Derece Merkezi'nde eğitim koçu da çalışmayan ve ödevini 4 hafta boyunca yapmayan öğrenci ile çalışmasını kesme özgürlüğüne sahiptir.

Dersflix Derece Merkezi, koçun çalışmayı kestiği öğrenciyi başka bir eğitim koçuna tanımlar. Aynı performans düşüklüğü devam ederse, Dersflix Derece Merkezi öğrenci ile çalışmalarını tek taraflı sonlandırır. Bu noktadan sonraki sınava kalan dönemler için ücret talep etmez.