Kütüphane kulübü üyeliği ücretli mi?

Cevap:

Evet, kütüphane hizmeti ekstra ücretlidir. Kütüphane üyeliği satın alan öğrenciler, tüm gün için 179 TL + KDV ücret öderler. Bu ücret ay sonunda faturalandırılır. Ayrıca, öğrencinin kuruma gelmediği günlerde kütüphane faturası oluşturulmaz. Kütüphane üyeliği olan öğrenci, kütüphanede ders çalışsa da 5 dakika kalsa da sabit günlük ücret olan 179 TL + KDV olarak faturalandırılır. Ancak, öğrencinin kütüphane üyeliği olmadığı durumlarda herhangi bir faturalandırma yapılmaz.

Kütüphane sistemindeki amaç, öğrenciyi kütüphanede daha fazla süre tutmak ve ders çalışmasını teşvik etmektir. Kütüphane üyeliği olan öğrenciler, kuruma giriş yaptıklarında otomatik olarak günlük faturalandırmaya tabi tutulurlar. Aylık toplam kütüphane kullanım günü kadar olan bedel, ay sonunda velilere faturalandırılır.

Öğrenciler herhangi bir mali yükümlülükle karşılaşmazlar ve para ödeme, tahsilat gibi konularda veliler muhatap olur. Koçluk ve özel ders hizmeti alan öğrencilerin kütüphanede ders çalışmaları, konuyu pekiştirmeleri açısından oldukça faydalıdır. Bu nedenle, Dersflix Derece Merkezi öğrencilerinin %97'si aynı zamanda kütüphane üyeliğini de satın almıştır.