Sadece başarılı öğrencileri mi kabul ediyorsunuz?

Cevap:

Hayır. Sıfırdan da öğrenci alıyoruz ama bir şartımız var. 2 yıl DersFlix’e gelmelidir. Çünkü bir yılda ancak sıfırdan temeli atabiliyoruz ve ikinci yılda da dereceye öğrencimizi hazırlıyoruz. Ne var ki çoğu veli son sene olmadan öğrenciyi ikna edip YKS hazırlıklara başlatamadığı için Dersflix Derece Merkezi kapısını son sene çalıyor. Yapılan kabul sınavını geçemediği için de kuruma kabul edilemiyor.

12’nci sınıfa başlarken sadece temeli olan öğrencileri alıp bu öğrencileri sadece dereceye hazırlıyoruz.

Öte yandan öğrenci 2 yıl Dersflix Derece Merkezi’ne gelirse özel derslerle okuma yazmayı bile sıfırdan öğretsek öğrenci iyi bir performasn gösterelimektedir.

Genelde Dersflix Derece Merkezi başvuruları LGS sınavda %3’lük dilime girmiş öğrencilerden oluşmaktadır. Çoğunluk öğrenci ise LGS’de %1’lik dilimdeki öğrencilerdir. Sebebi ise bu öğrenciler kalitesizliği kabul etmezler ve kendileri için en iyi kurumu araştırıp bulmak isterler. Dersflix Derece Merkezi tam da bu arayışa cevap vermektedir.

Temeli zayıf öğrenciler ise dersten ve sınavdan kaçtıkları için YKS hazırlık sürecini son seneye bırakmaktadırlar. Ailelere düşen görev YKS’nin zorluğunu fark edip çocuklarını en geç 11. Sınıftan derece için Dersflix Derece Merkezi’nin sınavlarına sokmaktır. En azından Dersflix Derece Merkezi çalışma atmosferini gösterip öğrencinin heveslenmesi için ortam oluşturmaya çalışmalıdır.

Temeli olmayan öğrenciler de heveslenip, motive olup 2 yıl koç denetiminde ve en az 400 özel ders aldığında derece yapabilmektedir. Temeli olan bir öğrenci ise bunu 200 özel ders ile başarabilmektedir.

Örneğin Halis Öztürk isimli bir öğrencimiz 11. Sınıfta sıfırdan başladığı Dersflix Derece Merkezi yolculuğunu Türkiye 657. Si olarak tamamladı ve nice Atatürk Fen Liseli, İstanbul Erkek Lisesi’li öğrenciyi geçti. Tabi dikkatinizi çekerim 2 sene çok yoğun özel dersler aldı.