Sizde neden burs yok? Başarılı öğrenciler burs alıp bedava eğitim görebilecek iken neden size ödeme yapsınlar?

Cevap:

Kabiliyetli öğrenci iyi bir yerdeki arsa gibidir. Ailesi yatırım yapmaktan çekinmez. Bütçesi el verdiğince maksimum kaynak ayırarak özel derslerle destekler. Dershanelerde bedava eğitim alabilirler çünkü burs alan öğrenciye özel bir hizmet sunulmamaktadır. Neden ekstra ücret ödesin ki? Zaten 30 sınıftan ücret toplanmıştır ve bir iki sınıfa burs verilir. Adeta zayıf öğrenci burslu öğrencinin finansörü durumundadır. Burslu bir sınıfa verilen öğretmenler de özel olarak derece öğrencisi ile ilgilenemez. Çünkü görevi konu anlatmaktır. Gerisini öğrenci evde çalışsın, başarıyı yakalasın biz de reklamını yapalım derler.

Dersflix Derece Merkezi tüm öğrencileri derece öğrencisi olduğu için hepsi ile özel ders yapar. Özel koçluk yapar. Kütüphane ortamı sunar ve burada koç denetiminde tüm gün öğrencinin soruları birebir özel derslerde çözülür.

Dersflix Derece Merkezi’nde burs yoktur çünkü bursu finanse edecek diğer zayıf öğrenciler yoktur. Dersflix Derece Merkezi çok ciddi emek verir ve bu emeğin maddi karşılığını da beklemek en doğal hakkıdır. Hatta öğrenci ne kadar iyi ve derece yapmaya yatkın ise velisi o kadar bütçe ayırmaya ve para harcamaya meyilli olur. Daha büyük paketler ile öğrenciye daha çok özel dersler aldırmak ister.

Burs vermek özel teşebbüslerin görevi değildir. Burslar devlet tarafından ve gücü yetmeyen öğrencilere verilmelidir. Çünkü hiçbir girişim para almadan kaliteli bir hizmet veremez. Daha da ileri gitmek gerekirse veli ne kadar yüksek bütçe harcar ise o kadar kalitenin hesabını sorma hakkı elde eder. Burs alacağım diye bedava eğitime meyledenler çok pişman olur ve bedelini çocuklarının kalitesiz bir eğitim alması neticesinde potansiyelini çıkartamaması ile öderler. Kaliteli toprak cömertçe sulanmayı hak eder çünkü ürün ve hasatı bol olur. 

Taşa tohum ekmiyoruz ki neden bütçe ayırmayalım?

Bu konu hakkında kurucumuz Hakan Akçay'ın bu konu hakkındaki görüşlerini mutlaka izleyiniz: