1 föy = 1 seans ne anlama gelmektedir?

Cevap:

Föy, konu anlatım kitapçığıdır. Özel derslerde, föyde anlatılan konu bitene kadar ders devam eder. Özel dersler, duvar boyama gibi düşünülebilir, yani işlenecek konu föyü belirler. Bir seans özel ders, genellikle bir föyü işlemek için ayrılır. Saat tutulmaz, föy bitince öğrencinin konuyu anladığından emin olunduğunda ders sona erer. Eğer öğrenci konuyu henüz anlamadıysa ve föy bitmişse, öğretmen tekrar örnek sorularla konuyu işler ve öğrenci konuyu tam olarak öğrendiğinde ders sona erer.

Dersflix Derece Merkezi öğretmenleri, öğrencilere föy üzerinden konu anlatırken kendi çocuklarına özel ders anlatır gibi yaklaşırlar. Saat tutulmadığı için öğrenciler kendilerini daha rahat hisseder ve konuyu tam anlamadan dersin bitmeyeceğini bilerek daha iyi odaklanırlar.

Veliler, öğrencinin ihtiyacına göre yıllık veya aylık paketler satın alabilirler. Sıfırdan tüm 9-10-11-12. sınıf konularını işlemek 462 seans sürebilir. Örneğin, Atatürk Fen Lisesi öğrencisi Berke G. sadece 214 seans ile tüm 9-10-11-12.sınıf konularındaki eksiklerini tamamlayabilirken, aynı okuldan Mehmet ise 94 seans ile tüm konularını tamamlayabilir. Eksik konular, öğrenci ve eğitim koçu tarafından belirlenir. Ayrıca, web sitemizde bu hesaplamayı yapabilirsiniz. Seanslı paketlerde sınırsız soru sorma imkanı bulunmamaktadır.